Bir Mühendisin Acı Ders Programı

Geçen seneye oranla daha dolu geçirdiğimi düşündüğüm bu yaz tatili de geldi geçti ve yarın derslerim başlıyor.Her ne kadar hazırlık okumuş olsam da fakülteye geçtiğimde çok daha fazla heyecan duymam gerekiyormuş gibi geliyordu bana.Peki duyuyor muyum? – Hayır.

Bilgisayar mühendisliği ders programında Kimya dersinin olması, Fizik derslerinin fazla olması ve Bilgisayar derslerinin bunların yanında azınlık gibi kalarak, sanki lisedeymişiz gibi hala teorik bilgilerle donatılma düşüncesi beni bunaltıyor açıkçası.Okuduğum bölümle ilgili daha hızlı ve daha pratik bilgilerle donatılmak; mezun olduğumda hiç kullanmayacağın fizik hız formülleri yerine, bilgisayarla ilgili daha fazla bilgi birikimine sahip olmak sadece bana mı mantıklı geliyor ?

Sınıfta konuşmak ve sunum hazırlamakla geçen “hazırlık” döneminden sonra Fizik, Kimya, Matematik, Fransızca, Türkçe derslerinin çapraz ateşi arasında kalmak arasında bayağı bir fark olacağı muhakkak.Umarım derslerin ağırlığından, yeni açtığım bu blog ve yeni çekmeye başladığım Illustrator CS6 dersleri sekteye uğramaz. Bir de inşallah bu kişisel blog, ben mezun olana kadar online olur da; mezun olduğumda (o günleri görecekmiyiz bakalım) şu yazıyı okuduğumda “abartılacak bir şey yokmuş aslında, nasıl da hızlı geçmiş şu 4 sene” diyebilirim.Şuan hiç hızlı geçecekmiş gibi durmuyor ama, hayırlısı 🙂

Share your thoughts