MSP Kickoff 2015 Programı

Microsoft Student Partner programının sonuçlarının 9 Ekim’de belli olmasıyla MSP olma hayalim de gerçekleşmiş oldu 🙂

15,16 ve 17 Ekim’de katıldığım MSP – Kickoff etkinliğinin ilk gününde Burak ve Ahmet ile buluşup Microsoft ofisine doğru yola koyulduk. Ofise geldiğimde Yaz Okulu‘ndan bir çok arkadaşın da MSP seçildiğini görmek çok güzel oldu.

Behice Funda - Açılış Konuşması
Behice Funda – Açılış Konuşması

Açılış konuşmasını Behice Funda Hanım yaptı. Behice Hanım, ideal MSP ‘nin yapması gerekenlerden, sorumluluklarından ve avantajlarından bahsederken, bir yandan da yapılacak etkinlikleri, çıkacak güzel projeleri heyecanla düşünmeden edemedim 🙂

MVPler ile Söyleşi
MVPler ile Söyleşi

Programın devamında birçok değerli isim bizlerle oldu ve farklı konularda önemli bilgiler edinmemizi sağladılar. Gün sonunda ise  programa online olarak bağlanan MSP program sorumlusu Scott Burmester‘ın konuşmasını dinledik.

MSP Paketi
MSP Paketi

Ardından içinde çanta, USB, powerbank, Microsoft Imagine kodları, stickerlar bulunan promosyon ürünlerimizi teslim aldık ve otele gitmek üzere servise bindik. 3 günlük program boyunca kalacağımız Biz Cevahir Hotel‘e geldikten sonra odalarımıza yerleştik ve akşam yemeğini yedik. Atıştırmalıklar için mini barı kullanmaktansa markete uğramaya karar verdik ve markette Pokemon DVD‘si görünce dayanamayıp aldık. Hatta o kafayla bir de kutu açılış videosu yaptık :)(Pokemon Jirachi Wish Maker Unboxing)

Ben, Burak ve Caner Hotelde Pokemon İzlerken 🙂

Sabah kalktığımızda güzel bir kahvaltının ardından Microsoft ofisine gitmek üzere servise bindik. Bilardo ile sabah sporumuzu yaptıktan sonra program başladı.Yaz Okulu’ndakine benzer bir düzen olduğundan programa hiç yabancılık çekmiyorduk (Yapılan konuşmalar hakkında da çok detaya girmek istemiyorum açıkçası). 2. günün sonunda ise gala yemeğine gitmek üzere yola çıktık. Gala yemeğinde bir yandan eğlenceli vakit geçirirken bir yandan da yeni MSP’ler ile tanışma fırsatı oldu.

Microsoft student partner programı 2015

Kickoff programının son günü, ofisten çıkışlarımızı yapıp Microsoft ofisine geçtikten sonra benzer program devam etti. Gün sonunda ise kartlarımız basılmış, üstünde isimlerimizin olduğu defterler ile bize teslim edilmişti. Behice Hanım’ın kapanış konuşmasını yapmasıyla ayrılma vakti gelmişti. Her ne kadar yorucu geçmiş olsa da beraber çok eğlendiğimiz arkadaşlar ile bir sonraki etkinlikte buluşma ümidi ile vedalaştık.

Sonuç olarak hayalini kurduğum bu Kickoff’a katılmak ve MSP programına kabul edilmenin sevincini 3 gün boyunca sürekli hissettim ve hissetmeye devam edeceğim. Kendini geliştirmek ve çevresine faydalı olmak isteyen birçok kişi ile beraber olma fırsatını bizlere sunduğu için Microsoft’a teşekkür ediyorum.

Bundan sonraki projelerde, etkinliklerde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın…

7 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

Ali Bilginreply
20 Ekim 2015 at 00:32

MSP olmak hayalimde idi.

İzzet Özreply
23 Ekim 2015 at 00:39
– In reply to: Ali Bilgin

Benim de öyle. 😀

Caner Ergezreply
20 Ekim 2015 at 00:33

Vay be hiç Caner yok zaten , şeffaf cam anılarımızı hiç yazmadın dimi 😀

Enes Beşincireply
20 Ekim 2015 at 00:43
– In reply to: Caner Ergez

Pokemon demek Caner demek, ayıpsın 😀

İzzet Özreply
23 Ekim 2015 at 00:40

Başarılarının devamını dilerim kardeşim 😀

Enes Beşincireply
23 Ekim 2015 at 15:00
– In reply to: İzzet Öz

Teşekkür ederim. Buradan Kütahya’ya selamlar 🙂

Ali Yamanreply
26 Mart 2016 at 06:03

Bilgilendirme için Teşekkürler.

Leave a reply