Sketch A Day Challange !

Herkese Merhaba, uzun zamandır blog’u sahipsiz bıraktım, gerektiği kadar yazı yazmadım.Ama umuyorum ki önümüzdeki vakitler bu üşengeçliği üzerimden atıp gereken önemi tekrardan vereceğim.

Yazı başlığından da anlaşılacağı gibi çizmeyi seven birçok kişinin yaptığı sketch-a-day challenge‘ina başladım.Bu da demek oluyor ki her gün az da olsa sketch yapmalı birşeyler karalamaliyim.

Peki neden böyle bir olaya giriştim ?

Bilen bilir sadece 3 adet çizimi olan Westeros Günlükleri adında bir çizgi serim var ve evet buna seri demekten utanıyorum.Uzun zamandır 4. bölümü çizmemiştim.Kafamda her ne kadar fikir olsa da iş bunu resme dökmeye gelince, tökezliyordum, beceremiyordum ve sonrasında vazgeçiyordum.Nisan ayında da bu döngüye tekrar girdim.Aklımdaki güzel fikri bir türlü dijital ortamda çizemedim.
Tüm bu kısır döngünün haricinde, dijital çizim ya da her hangi bir kompozisyon içeren karikatür de çizemez oldum. Çizeceksem Westeros serisi için olmalı gibi bir psikolojiye büründüm.

Dolayısıyla hem aldığım sketchbookları doldurmak, hem kendimi bu verimsizlikten kurtarmak adına her gün çizim yapmaya karar verdim.İnşallah en az bir ay boyunca bunu devam ettirebilirim.Nitekim şu zamanda yüzlerce dikkat dağıtıcı unsur insanın kendisine vakit ayırmasını neredeyse imkansızlaştırıyor.

6. gününü dolduracağım sketch a day challenge’ina ait çizimlerimi Twitter adresimde bulabilirsiniz.

Her ne kadar kötü olursa olsun, her gün çizim yapmayı alışkanlık haline getirebilmek dileği ile, kendinize iyi bakın 🙂

sketchler

 

1 Comment

Join the discussion and tell us your opinion.

İllüstrasyon Dünyasına İlk Adımlarım | Enes Beşinci | Blogreply
19 Nisan 2018 at 16:13

[…] sapmamak için her gün çizimleri twitterda paylaştım, blogda yeni bir yazı yazdım( Sketch-A-Day Challenge ) ve işe yaradı […]

Leave a reply