Takip Edilesi 7 Sanat Kanalı

Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba,

Her yazı arasına bu kadar uzun süre koymak beni üzse de yavaş yavaş yazı yazma sıklığımı arttırmaya çalışıyorum.

Son zamanlarda vaktimin büyük bir kısmı Youtube’da çizim ile ilgili video izlemekle geçiyordu.Yeni yeni farkettiğim kanalları görünce “keşke daha önceden haberim olsaymış” düşüncesine kapılmadan edemedim.Bundan dolayı belki bilmeyen vardır diye sevdiğim youtube sanat kanallarını bu başlıkta paylaşmaya karar verdim.

( Başlıklara tıklayarak belirttiğim kanallara ulaşabilirsiniz )

Mark Crilley

Kendimi geliştirmek için youtube videoları izlemeye başladığım zaman karşıma ilk çıkan video Mark Crilley’in dersleri oldu.Özellikle ne kadar yetenekli olduğunu görmek isterseniz Realism Challange diye adlandırdığı çizimlerini izlemelisiniz !

 

Cartoon Block

cartoonblock

İsimden de anlaşılacağı üzere özellikle karikatür alanında yaptığım aramalar sonucunda kanalını buldum.Kendisinin de Marvel da çalıştığını bu hafta izlediğim bir Hangouts videosunda öğrendim

 

Draw With Jazza

drawwithjazza

Avustralyalı sanatçı Josiah Brooks’un videolarını özellikle dijital çizim ile alakalı videoları ararken bulmuştum.Sayfasında dijital çizim dersleri haricinde, çizim ile ilgili motivasyon, tavsiye içerikli videolar da paylaşması onu takip etmemin başlıca sebeplerinden diyebilirim.Ben her ne kadar ilgilenmesem de kanalında azımsanmayacak bir flash ders serisi de bulunmakta.Ayrıca hafif farklı aksanı da dersleri dinlerken hoşunuza gidebilecek farklı özelliklerinden 🙂 Bu yetenekli sanatçının çizimlerini de Dota2Cinema Fails Of The Week videolarında görünce heycanlanmadım değil 🙂

 

Mary Doodles

marydoodles

Son zamanlarda suluboya’ya karşı oluşan ilgim ve bu alandaki ders videosu ihtiyacım sonucunda bulduğum harika kanallardan birisi.Yetenekli olmasının yanında renkli kişiliğinden gelen zevkli anlatımıyla izlemekten sıkılmayacağınız ve hayranlık duyacağınız videolar çekmekte ! İzlemekten sıkılmadığım Imagine adlı videosu :

Sycra

Şuan 377 tane video bulunan bu kanal, kritiklerden speedart’a kadar çok geniş bir video yelpazesine sahip.Hızını hiç kaybetmeden sık sık video çeken Sycra’nın dersleri de çok eğitici ve anlatımı da çok doğal.

Pic Candle

Kanalda Doodle ‘lar ile ilgili birçok video bulabilirsiniz.Bu kanal, kaliteli videoları sayesinde, doodle çizmeye başlamama vesile olduğundan dolayı bu yazıda yer almalı 🙂

Will Terrell

Will Terrell amcamızın youtube kanalını da buraya eklemezsek olmaz.Özellikle videolarının başlangıç müziği ile aklımda yer edinen bu yetenekli şahıs 4 Şubat’ta yukarıda saymış olduğum 4 kişi ile bir Hangout videosu çekti.Zaten beni bu yazıyı yazmaya iten unsurlardan biri de youtube üzerinden bana bu kadar yardımı dokunan bu insanların emeklerine hiç bir karşılıkta bulunamamdı.Ben de hem kanalları daha fazla izleyiciye sahip olsun, hem de kendini geliştirmek isteyenler youtube üzerindeki bu kaynakları fark etsinler amacıyla yazıyorum bu satırları.

Benim yıllar içinde karşılaştığım ve beğendiğim, sanat ile ilgili paylaşım yapan aktif youtube kanalları bunlar, Sizin de sevdiğininiz kanallar var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın 🙂 Bir sonraki yazıda görüşmek üzere,

Sağlıcakla Kalın…

4 Comments

Join the discussion and tell us your opinion.

Cihatreply
21 Şubat 2015 at 12:03

Düzenli takip için güzel bir bilgilendirme olmuş.
Eğitim adına kesinlikle önerdiğim kanal;
https://www.youtube.com/user/TEDEducation

İyi çalışmalar,
paylaşımlara devam 😉

Enes Beşincireply
22 Şubat 2015 at 00:54
– In reply to: Cihat

Öneri için teşekkürler, hemen takip etmeye başlamak gerek 🙂

Hadierreply
17 Mart 2015 at 15:27

sayfanızı yeni tanımış birisi olaark Yeni başlayanlar ie7in kategorisinden başladım ben de 🙂 sayfanız e7ok gfczel, tebrik ederim. ben de bu şarkının Muhammed İsfahani ile Farid Farjad versiyonlarını beğendim en e7ok. tek kelimeyle mfckemmel. vee dinlemeye devam..

Mehmetreply
30 Eylül 2019 at 18:34

Öğrenmek istiyorsanız En iyisi, en iyi dostlar adlı YouTube kanalı

Leave a reply